Deprecated: The (real) cast is deprecated, use (float) instead in /lib/Zdjecie.class.php on line 371

Deprecated: The (real) cast is deprecated, use (float) instead in /lib/Zdjecie.class.php on line 384

Deprecated: The (real) cast is deprecated, use (float) instead in /lib/Zdjecie.class.php on line 486

Deprecated: The (real) cast is deprecated, use (float) instead in /lib/Zdjecie.class.php on line 487

Warning: Use of undefined constant REMOTE_ADDR - assumed 'REMOTE_ADDR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /lib/Artykuly.class.php on line 144

Warning: Use of undefined constant REMOTE_ADDR - assumed 'REMOTE_ADDR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /lib/Artykuly.class.php on line 144
Twoje zdrowie - Bausch Health Poland

WITAMY W BAUSCH HEALTH POLAND W POLSCE

CIEKAWE STRONY

Twoje zdrowie

 • Alergia

  Alergia

  Alergia, nazywana potocznie uczuleniem, jest to specyficzna nadwrażliwość organizmu występująca po zetknięciu się z alergenem (antygenem), czyli substancją rozpoznawaną przez organizm jako potencjalne zagrożenie.
  czytaj dalej
 • Astma

  Astma

  Astma jest przewlekłą chorobą dróg oddechowych. U jej podłoża leży przewlekły proces zapalny toczący się w oskrzelach. Zapalenie to pożądana reakcja organizmu na czynniki mu zagrażające. Jednak w astmie proces ten jest nadmierny i przewlekły.
  czytaj dalej
 • Choroba afektywna dwubiegunowa

  Tajemniczy skrót ChAD pochodzi od wyrażenia choroba afektywna dwubiegunowa, zwanej inaczej chorobą maniakalno-depresyjną. Jest to zaburzenie psychiczne charakteryzujące się występowaniem naprzemiennych zaburzeń nastroju: jego obniżenia – depresja, jego podwyższenia – mania
  czytaj dalej
 • Depresja

  Depresja

  Depresja jest chorobą afektywną, w której kluczową rolę odgrywa zaburzenie życia emocjonalnego, reakcji emocjonalnych oraz nastroju. Codzienne wahania nastroju bądź też jego spadki zdarzają się nam wszystkim. Każdy z nas doświadczył głębokiego smutku, żalu, rozczarowania lub niechęci do wstania rano z łóżka. Czasem jednak wahania naszego samopoczucia przybierają taką formę, że powodują cierpienie. Znaczny spadek nastroju uniemożliwia wówczas codzienne funkcjonowanie, wykonywanie najprostszych czynności, nie radzimy sobie z obowiązkami. Ponadto w istotny sposób zakłócony zostaje kontakt z najbliższymi ludźmi z otoczenia. Jeśli taki stan utrzymuje się przez co najmniej 2 tygodnie, wtedy należy zgłosić się do lekarza specjalisty (psychiatry) po poradę. Lekarz może wówczas postawić diagnozę depresji. Nie jest to rzadka choroba – szacuje się, że choruje na nią około 10–15% społeczeństwa, choć wiele z tych osób nigdy nie zgłosi się do lekarza i depresja pozostanie nierozpoznana.
  czytaj dalej
 • Dieta w łuszczycy

  Dieta w łuszczycy

  Pierwsze informacje o łuszczycy pochodzą sprzed dwóch tysięcy lat, widać zatem, że już wówczas ludzie na nią chorowali. Obecnie w Polsce łuszczycę ma prawie milion osób. To przewlekła, niezakaźna, ogólnoustrojowa choroba zapalna dotycząca najczęściej skóry i mająca wiele postaci.

  W przypadku osób z tym schorzeniem bardzo ważne jest unikanie czynników nasilających procesy zapalne i jak najszersze wykorzystywanie czynników, które je zmniejszają.

  czytaj dalej