Estellita-Lins: Na początek należy omówić warunki

0

Pomimo publiczny problemem zdrowie wellness, samobójstwo jest jednym z tabu, że kreatywność przenikać Culture.

Według informacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), 800 000 osób na całym świecie popełnia samozniszczenie, a także co 40 sekund osoba próbuje się wyeliminować.

  • W Brazylii każdego roku odnotowuje się ponad 10 000 ofiar śmiertelnych. Jednak co sprawia, że ​​wielu ludzi odbiera sobie życie?
  • Dlaczego liczba osób, które popełniają samobójstwo, wzrosła w krajach rozwijających się?

A także dlaczego mówienie o autodestrukcji jest tak trudne?

Danielle Monteiro (*)., , , , Przypadek niemieckiego drugiego pilota, który mógł spowodować katastrofę lotniczą, w której zginęło 150 osób we francuskich Alpach, po raz kolejny poruszył temat samobójstwa.

Samobójstwo, mimo że jest kwestią zdrowia publicznego, jest jednym z tabu przenikających wyobraźnię kultury

Według informacji firmy Globe Wellness Company (THAT) na świecie dochodzi do samozniszczenia 800 000 ludzi, a co 40 sekund osoba próbuje się zabić.

W Brazylii rocznie odnotowuje się ponad 10 000 ofiar śmiertelnych. Ale co skłania tak wiele osób do odebrania sobie życia? Dlaczego w krajach rozwijających się wzrosła różnorodność ludzi, którzy poświęcają się samozniszczeniu? A także dlaczego rozmowa o samobójstwie jest tak trudna?, , , , Aby odpowiedzieć na te i wiele innych pytań, Fiocruz News Agency rozmawiała z naukowcem z Instytutu Interakcji i Szczegółowych Badań Naukowych, a także z nowoczesnymi technologiami w zdrowiu i zdrowiu (Icict / Fiocruz) Carlosem Eduardo Estellitą-Linsem.

Od lat badaczka tematu, Estellita, która współpracuje z zespołem badawczym ds. Zapobiegania samozniszczeniu (PesqueSui / Icict / Fiocruz), zorganizowała przewodnik Trocando sześć dla sześciu osób

– Samobójstwo jako sytuacja nadzwyczajna w Rio de Janeiro, który zgłasza pomoc w nagłych wypadkach ze szpitali miejskich do klientów, którzy próbowali się wyeliminować.

Uważa się, że jeśli samobójstwo zostanie zdrowie rozwiązane w mediach, może być motywowane przez ludność.

Dlaczego samobójstwo zdrowie jest społecznym

tabu i nie jest jeszcze brane pod uwagę jako problem zdrowia publicznego i dobrego samopoczucia?

Carlos Eduardo Estellita-Lins: W mediach często pojawiają się scenariusze związane z przemocą fizyczną, a także autodestrukcją, jednak niezwykle często, w sposób naiwny, uprzedzony, a także sensacyjny i lekkomyślny.

Dlaczego samobójstwo zdrowie jest społecznym

Można wywierać bezpośredni wpływ na osoby w kryzysie psychicznym i ryzyku samobójstwa. Powstała Światowa Organizacja Wellness, , rekomendacje dla specjalistów ds. mediów sprzed kilku lat, które są nadal nieznane specjalistom od mediów.

Przede wszystkim ważne jest, aby nie „upiększać” dobrze znanej osobowości, ani dokładnie definiować sceny. podkreślenie metod samozagłady.

  • Sugeruje się, aby omówić zaburzenia psychiczne związane z wynikami, a także potwierdzić sukces inicjatyw profilaktycznych.
  • Fiocruz był liderem, organizującym wydarzenie, na którym zgromadzili się dziennikarze, a także badacze omawiający ten temat.
  • Autodestrukcja jest tematem tabu zdrowie ze względów społecznych, moralnych i religijnych, które należy docenić, jednak wymagają one szerszego omówienia.

Jest jeszcze wiele do zrobienia, aby stało się to problemem zdrowia publicznego i dobrego samopoczucia., , , , czytaj więcej, , , , W krajach o ugruntowanej pozycji w rzeczywistości nastąpił subtelny spadek wskaźników samozniszczenia.

Tworząc narody takie jak Brazylia, w ciągu ostatnich dwóch dekad nastąpił 30-procentowy wzrost liczby samobójstw wśród chłopców w wieku od 15 do 30 lat.

Jaka jest przyczyna upadku krajów rozwiniętych, a także wzrostu w krajach rozwijających się?

Estellita-Lins: W Europie, a także w krajach anglosaskich, rozumiano problem przez ponad cztery dekady, a badania epidemiologiczne podtrzymywały politykę unikania.

Problem nielegalnych leków oraz postępy w terapii z zakresu depresji (w tym psychofarmakologii) pomogły zdrowie w leczeniu, koncentrując się na wyniku autodestrukcji, który pozostaje silnie z nimi związany.

Wydaje się, że kontynuowane projekty unikania i martwienia się o promocję zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia przyniosły pewien efekt.

Dokonano inwestycji finansowych w awaryjne leczenie psychiatryczne (szkolenie z analizy ryzyka, a także protokoły leczenia), które po przeprowadzeniu doprowadziło do narastającego niepokoju dotyczącego samobójstw w opiece medycznej, opiece nad zagrożonymi osobami.

W Brazylii odkrywamy odpowiednie inicjatywy, takie jak grupa prof

Neury Botega w Unicamp, niemniej jednak, także w publicznych instytucjach zdrowia, obserwujemy proste rozumienie procesu medykalizacji społeczeństwa, a także uprzedzenia wobec przestarzałego prewencjonizmu.

Ten brak pragmatyzmu, a także nadmiar ważnych pojęć „nie na miejscu” utrudniają działania zapobiegawcze mające na celu lepszą skuteczność.

W Brazylii odkrywamy odpowiednie inicjatywy, takie jak grupa prof

Jeśli chodzi o wzrost wskaźników autodestrukcji wśród młodzieży, możemy pamiętać, że w Brazylii ma miejsce internalizacja przemocy fizycznej i samobójstw (patrz: Waizelfiz Record).

  • Znacznie więcej młodych ludzi w mniejszych miastach faktycznie oddało się samozniszczeniu.
  • W społecznościach aborygeńskich osiągamy obecnie niepokojące ceny (od 20 do 30 za 100 tys.).

Na ostatniej światowej konferencji psychiatrycznej, promowanej przez Światowe Stowarzyszenie Psychiatrii (WPA), wziąłem referat zespołu Fiocruz PesqSui na temat samobójczych cen seniorów, a także na tegorocznym kongresie Child Psychiatry Organization (Abenepi), pokazaliśmy, że skupiliśmy się na ochronie nastolatków przed samozniszczeniem.

Wszystko wskazuje na to, aby w obiekcie dochodziło do nakładania się elementów predysponujących, takich jak wcześniejsze i większe spożycie alkoholu, a także lekarstw, zmiany w życiu rodzinnym i społecznym w miastach, większa częstotliwość problemów psychologicznych, nieprzygotowanie czy brak wyspecjalizowanych specjalistów radzić sobie, oprócz generałów, identyfikować przypadki, a także sprawdzać, między innymi.

Jakie są jedne z najbardziej znanych przyczyn samozniszczenia?

Estellita-Lins: Mówiąc wprost, samobójstwo nie jest rzeczą ani jednostką naukową, ponieważ jest problemem związanym z wieloma chorobami psychicznymi.

Jest to wynik naukowy umiejscowiony w spektrum depresji, w nadużywaniu alkoholu i narkotyków, w stanach osobowości, w schizofrenii.

Ostatecznie istnieje współwystępowanie między kilkoma z tych diagnoz.

Ogólnie rzecz biorąc, impulsywność, a także beznadziejność są niezwykle istotnymi zmiennymi. Dodatkowo zbadano brak pomocy społecznej i samotność.

Mężczyzna popełnia samobójstwo 3 do 4 razy częściej niż kobieta.

Skąd ta większa zachorowalność wśród mężczyzn? Czy geny mogą być również czynnikiem decydującym?

Estellita-Lins: Uproszczony model, ale uważany za korzystny dla lekarza, stwierdza, że ​​dorośli mężczyźni popełniają jeszcze więcej samobójstw przy użyciu środków o dużej śmiertelności (broń, wieszanie, np.), Podczas gdy dziewczęta podejmują jeszcze więcej prób z mało śmiercionośnymi środkami.

sposoby (np. pijaństwo).

Mówiąc wprost, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że obecna próba w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ma dużą moc przewidywania dla zupełnie nowych prób. W dyskusjach akademickich liczy się płeć i geny, ale pragmatycznie należy podkreślić, że w doświadczaniu cierpienia ważne jest obserwowanie sugestii zakończenia własnego życia (ideacja autodestrukcyjna) i postęp w kierunku planu, jak to zrobić.

to (zamiar)., , , , W Brazylii każdego roku rejestruje się 10 000 zgonów w wyniku samozniszczenia. Skoro jest to społeczne tabu, a także z tego powodu temat, o którym nie mówi się zbyt wiele, czy jest możliwe, że zaniża się doniesienie o tym, że liczba ta jest również wyższa w kraju?

Estellita-Lins: W Brazylii odnotowuje się ponad 10 000 ofiar śmiertelnych rocznie z powodu samozniszczenia, przy czym wskaźnik ten wyniósł 4,9 w 2009 r.

Analizując ofiary śmiertelne z przyczyn zewnętrznych w DataSUS, wyróżnia się duży zakres nieokreślonych zgonów.

Jest możliwe, że ponad 20% z nich to autodestrukcje, które w rzeczywistości nie zostały zbadane lub celowo odjęte od ukończenia certyfikatu.

Występuje sub-imputation, a zdrowie nawet zaniżona rejestracja

Jeśli chodzi o uprzedzenia, to należy rozwijać ochronę praw obywatelskich i praw człowieka nie tylko żywych, ale także tych, którzy umierają i członków ich rodzin.

Medyczno-prawny interfejs użytkownika jest nadal odrzucany, a także martwi się tylko postępowaniami karnymi bogatych ludzi.

Domniemana dodatkowa pomoc ma na celu uniknięcie omawiania prób samozniszczenia, niezależnie od tego, czy śmierć ma miejsce, z różnymi debatami w każdym przypadku., , , , Jakie są zmienne zagrożenia samobójstwem?

Zagrożenie samozniszczeniem” oznacza, że ​​dana osoba została faktycznie oceniona przy użyciu sprawdzonego, a także legalnego, profesjonalnego urządzenia, które ma na celu określenie możliwości samozniszczenia, określenie ilościowe nasilenia, a także zalecenie bezpieczeństwa, a także terapeutycznych strategii naukowych.

Badania epidemiologiczne dotyczące „czynników zagrożeń” mają niezwykle złożoną konstrukcję, a także nie są dostępne w najwyższej jakości lub ilości ze względu na niebezpieczeństwo lub skutek samozniszczenia.

Jest to skomplikowane, plurietiologiczne, a także wieloczynnikowe zjawisko, jak niemal wszystko w psychiatrii i psychiatrii.

Szacuje się wiele zmiennych ryzyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj