Nie chodzi o bitwy ideologiczne czy polityczne

0

Zaczynając od swojego wieloletniego doświadczenia jako lekarza, Gawande pyta swojego tatę, dla jakich ważnych rzeczy warto żyć, aby zdrowie wesprzeć jego wybór najbardziej kompatybilnej opcji.

Przewidując refleksję nad maksymalnymi systemami lub zestaw obaw przed obroną podstawowych cech biomechanicznych, pisarz słyszy, jak jego tata mówi z niesamowitą prostotą, że jego życie byłoby cudowne, gdyby mógł obejrzeć grę wideo o baseballu, delektując się pysznymi lodami czekoladowymi pozostawionymi na kanapie w Twoim domu.

Nie przygotowuję się do narodzin historii

ponieważ gorąco polecam każdemu, kto jest zainteresowany starzeniem się i jego priorytetami opieki. Niemniej jednak narracja służy dokładnemu pokazaniu, w jaki sposób hipoteza instytucjonalizacji, a także wszelka zdrowie medykalizacja, nie tylko stawia trwałość naszego dobrostanu w stale rosnącym badaniu, które ma mniej źródeł leczenia klientów, a także chorób.

Nie przygotowuję się do narodzin historii

od najszczęśliwszej prognozy; ale nie zawsze jest to nawet optymalny przebieg z punktu widzenia osoby zainteresowanej, ponieważ ma na celu przyspieszenie starzenia się – rozumianego jako problem kruchości –

bez faktycznego wzmacniania starzenia się – rozumianego jako widoczność pragnień, a także priorytetów, które czynią życie ścieżką ciągłego postępu.

  • Akceptacja lub zmiana naturalnego przebiegu szkolenia przy różnych okazjach to również wybory oparte na doświadczeniu,
  • które mają być podstawą do bezstronnych wskazówek dotyczących techniki naukowej i alokacyjnych wyborów w zakresie opieki zdrowotnej.

Jednak rozwiązania takie jak Tata Gawande mają prawo do większej koncentracji i krążenia, gdyż świadczą o możliwości odważnego wyboru własnego życia w fazie historyczno-społecznej, charakteryzującej się koniecznością jasnego pamiętania również o problemach medycyny. jak dobrze czuć się w jej pomocy.

Z tej perspektywy zdrowie nie należy zapobiegać

starzeniu się jako rzucanemu tabuzaami, by potem zobaczyć, jak wraca przez domowe okno, trzeba to przeżywać jako doświadczenie, które nie wyklucza opcji poszukiwania potrzeb i wartości, wypełniając czas wstępione przez biologię chęcią pozostania młodym i młodym wybierz swoje życie do ostatniej chwili.

Tylko co dwudziesta osoba na świecie nie borykała się z żadnymi problemami zdrowotnymi w 2013 roku.

Podobnie jak jedna trzecia ludzkości, zaledwie ponad 2, a także pięćdziesiąt procent miliardów ludzi, doświadczyło więcej niż pięciu chorób. Oto wyniki badań International Worry of Condition 2013 (Gbd), właśnie opublikowanych na stronach Lancet.

Co również powoduje różne inne problemy: odsetek domniemanych Dalys (akronim od lat życia skorygowanych niepełnosprawnością lub lat życia spędzonych przez chorych) w rzeczywistości wzrósł o 10% w porównaniu z rokiem 1990.

Jakby powiedzieć: żyjemy dłużej , jednak starzenie się społeczeństwa wskazuje, że znacznie częściej zdrowie chorujemy. Wzorzec, który według autorów badania ma się szybko rozwinąć w nadchodzących latach.

  • W ramach badań naukowcy ocenili prawie 36 000 dokumentów klinicznych ze 188 różnych krajów. lata 1990-2013.
  • Podkreślając, dlaczego pierwotne przyczyny upośledzenia w rzeczywistości nie uległy znacznym zmianom.
  • Są to zmniejszenie bólu szyi i pleców, depresja, niedokrwistość z niedoboru żelaza, ból szyi, a także utrata słuchu spowodowana starzeniem się.

Co więcej, wskaźniki upośledzenia zmieniają się w czasie naprawdę inaczej niż ceny zgonów: na przykład występowanie problemów z cukrzycą wzrosło o 43%, podczas gdy śmiertelność związana z chorobami wzrosła tylko o 9%. „

Fakt, że śmierć spada szybciej niż zapadalność na chorobę” -wyjaśnia Theo Vos, główny autor artykułu i prelegent w Instytucie Metryki Wellness i Oceny w College of Washtington – jest kolejnym dowodem na to, jak ważne jest zwracanie uwagi do degradacji ludzkiego zdrowia i dobrego samopoczucia na poziomie globalnym w wyniku tych przyczyn upośledzenia, zamiast skupiać się tylko na zmniejszaniu śmiertelności ”.

Z tego powodu konieczna jest nagła zmiana kierunku ze strony organizacji odpowiedzialnych za politykę wellness: „Jedne z najczęstszych źródeł utraty zdrowia, w szczególności chorób i zachowań kości i stawów, a także zaburzeń psychicznych, nie otrzymały skupienie, na które zasługiwali ”, Ends Vos.

Niezwykle ważne jest, aby natychmiast rozwiązać te problemy, zmieniając najważniejsze priorytety opieki zdrowotnej na całym świecie.

  • Ponieważ oprócz wydłużenia życia populacji powinniśmy być w stanie utrzymać je w dobrym zdrowiu” ..
  • W ostatnich kilku godzinach doszło do choroby Sinisy Mihajlovic, która według pierwszych doniesień może pożegnać się z ławką w Bolonii.

Serbski instruktor był bardzo przygotowany na zorganizowanej dziś po południu konferencji dziennikarskiej, podczas której zdrowie ujawnił problem zdrowotny, z którym musi się zmierzyć:

Zrobiłem kilka testów i wykryto pewne nieprawidłowości, których nie było 4 miesiące wcześniej.

miałem gorączkę, zrobiłem więcej testów: mam białaczkę

byłem w swojej przestrzeni przez 2 dni płacząc, kiedy poinformowali mnie, że to duży strajk.

To nie są strzępy strachu, rozumiem, że wygram „, ujawnił na konferencja prasowa w Casteldebole.

Na pewno będę walczył tak samo nieustannie, nie mogę się doczekać, kiedy we wtorek pójdę do placówki medycznej.

Im szybciej zacznę i wcześniej skończę. Stan jest w fazie ostrej i agresywnej, ale można go zaatakować.

na pewno zajmie to trochę czasu, ale to wróci do normy ”, włączył”.

Nigdy, przenigdy nie gram, żeby nie przegrać, albo straciłem: tak w piłce nożnej, tak w życiu. Pobiję białaczkę, a także zrobię to dla mojej lepszej połowy, dla mojej rodziny, dla tych, którzy mnie cieszyć się „on udał .Rzym”, co miało miejsce w Caltanissetta nie ma sensu, jako przedmiot z faktu.

Jednak w tych godzinach pojawia się kolejna informacja o masowej ucieczce migrantów, również z napiętych ram Obrony Cywilnej utworzonej w Porto Empedocle.

Styl jest łatwiejszy, jak również dotyczy naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa każdego narodu.

Tak więc na Facebooku minister spraw zagranicznych Luigi Di Maio.

Włochy przeżyły w tle pandemii najciemniejsze chwile, widzieliśmy naszych bliskich, naszych umierają lekarze, kobiety, chłopcy, a nawet młodzież.

Musieliśmy przestrzegać surowych przepisów, zabezpieczaliśmy się, niektórzy byli oddzieleni od rodzin na tygodnie, a także tygodnie.

Właściwie wszyscy jakoś się skompromitowaliśmy

Jest też nie do pomyślenia, że ​​dzisiaj ktoś, pomimo wciąż aktywnej polityki, myśli o obchodzeniu się bez przestrzegania obowiązku kwarantanny. Migranci lub w inny sposób, gdyby byli Włosi, powiedziałbym to samo. ”

Poniżej znajduje się zapytanie dotyczące zdrowia publicznego i dobrego samopoczucia – kontynuował -.

Infekcja nie zniknęła.

Obywatele włoscy, podobnie jak ja, z pewnością, muszą nadal cenić politykę, którą sami wyznaczyliśmy, a także dokładnie to samo odnosi się do podróżnych lub osób, które mogą bronić się na całym świecie.

Państwo ma obowiązek radzić sobie z tego rodzaju problemami.

Wyrażam cały mój dystans i jednolitość wobec burmistrzów Roberto Gambino i Idy Carmina, a także do okolic Caltanissetta i Porto Empedocle w tej trudnej minucie.

Dziękuję również księdzu Lamorgese za pracę, którą wykonuje, i gliniarzom za pracę przez cały wieczór, a także fakt, że obecnie zlokalizowano 125 ze 184 migrantów, którzy przenieśli się w niedzielę z dala od Cara di Pian del Lago.

Moje wsparcie wreszcie do tych, którzy w tych godzinach pracy w celu włączenia nowego ucieczka”, skończył.

W praktyce zdrowia została uznana za podstawową stanu ekologicznego, a także braku choroby, narodzin, życia, a także Sama śmiertelność była postrzegana jako owoc nieubłaganych, a także nieprzewidywalnych procesów naturalnych.

Postęp wiedzy zdrowie naukowej

– a także późniejsze zwielokrotnienie możliwości interwencji w dziedzinie biomedycznej – doprowadziło jednak do rozszerzenia tej zasady.

Konstytucja, World Wellness Company (THAT) definiuje zdrowie i dobre samopoczucie jako stan całkowitego fizycznego, psychicznego i społecznego dobrego samopoczucia, a nie jako podstawowy brak choroby.

Postęp wiedzy zdrowie naukowej

Ta zmiana paradygmatu rodzi kilka pytań: biorąc pod uwagę optymistyczną niepewność terminu „dobrobyt”, jakie elementy musi gwarantować prawo do zdrowia i dobrego samopoczucia? Jakie są ograniczenia tego prawa? śmiertelność jako jeden z najbardziej uderzających przypadków, jest jasne, że zdarzenia biologiczne są stopniowo wynikiem wyborów (kumulatywnych lub specyficznych): tylko jak radzić sobie z tymi problemami?

Czy zdrowie i dobre samopoczucie są odpowiednie? Zwykle uważa się, że jednym z podstawowych zadań obszaru jest zapewnienie dobrego samopoczucia każdemu, kto do niego należy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj